Mateusz Ryczek

kompozytor, pianista

Posts Tagged | Wpisy oznaczone jako ‘Piano’

« Older Entries
BELGRAD 12.12.2015

No Comments »

The concert of contemporary music for piano of Serbian and Polish composers

12 December 2015

20:00

The Cultural Centre of Belgrade
Knez Mihailova 6
11000 Belgrade

Serbia

 

Program:
Ana Gnjatović – 22 Ways

Branka Popović – Solitude self-reflections for piano

Vladan Kulišić – lessness

Ryszard Klisowski – Fleurage I & II

Mateusz RyczekSub-deep of the Night

Adam Porebski – Myśląc o… tri prizora for piano

 

Miloš Veljković

 

10.04.2014 – Musica Polonica Nova – 28 dni Księżyca

No Comments »

10 kwietnia

21:30

Festiwal Musica Polonica Nova

Akademia Muzyczna, Sala Koncertowa

pl. Jana Pawła II nr 2, Wrocław

 

Trzecie miejsce po przecinku, czyli jedna Bródka

Eunho Chang – Pattern na skrzypce, klarnet, perkusję, fortepian i organy Hammonda **

Sławomir Kupczak – Trzecie miejsce po przecinku na klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i perkusję **

Mikołaj Laskowski – The tiger left me unsatisfied na skrzypce, klarnet, perkusję, fortepian i organy Hammonda **

Dariusz Przybylski – Abrenuntio na skrzypce, klarnet, perkusję, fortepian i organy Hammonda **

Mateusz Ryczek – 28 days of Moon for violin, clarinets, precussion, piano nad skrzypce, klarnet, perkusję, fortepian i organy Hammonda **

Aleksander Kościów – Steam Punk Gear na perkusję i organy Hammonda **

 

Kwartludium:

Dagna Sadkowska – skrzypce

Michał Górczyński – klarnet

Paweł Nowicki – perkusja

Piotr Nowicki – fortepian

 

Dariusz Przybylski – organy Hammonda

Mikołaj Pałosz – wiolonczela

 

WSTĘP WOLNY

 

http://www.filharmonia.wroclaw.pl/calendar/showEvents/1397080800

http://www.musicapolonicanova.pl/program/

10 April

21:30

Musica Polonica Nova Festival

Concert Hall of the Academy of Music, pl. Jana Pawła II 2, Building E

pl. Jana Pawła II no 2 Street, Wrocław, Poland

 

The Third Decimal Place Equals One Bródka

Eunho Chang – Pattern for violin, clarinet, percussion, piano and Hammond organ **

Sławomir Kupczak – Trzecie miejsce po przecinku for clarinet, violin, cello, piano ,and percussion **

Mikołaj Laskowski – The tiger left me unsatisfied for violin, clarinet, percussion, piano and Hammond organ **

Dariusz Przybylski – Abrenuntio for violin, clarinet, percussion, piano and Hammond organ **

Mateusz Ryczek – 28 dni Księżyca for violin, clarinet, percussion, piano and Hammond organ **

Aleksander Kościów – Steam Punk Gear for percussion and Hammond organ **

 

Kwartludium:

Dagna Sadkowska – violin

Michał Górczyński – clarinet / bass clarinet

Paweł Nowicki – percussion

Piotr Nowicki – piano

 

Dariusz Przybylski – Hammond organ

Mikołaj Pałosz – cello

 

ENTRY FREE!

 

http://www.filharmonia.wroclaw.pl/en/calendar/showEvents/1397080800

http://www.musicapolonicanova.pl/program/

25 November 2013 / Ether in Küsten, Germany | 25 listopad / Ether w Küsten, Niemcy

No Comments »

25 November 2013
19:00
Ether for flute, double bass and piano
in KüstenKonzertreihe Aussichten in Tolstefanz (Hofstelle Flammer) in 29482 Küsten (Landkreis Lüchow-Dannenberg).
Germany

Works of Paul Hindemith, Mateusz Ryczek, Art-Oliver Simon, Maxim Seloujanov, Marco Reghezza, Ernst-Helmuth Flammer

Including: Ether of Mateusz Ryczek

Performers: Art Ensemble


Details:
http://www.simon-artmusik.de/
http://www.artensemble-berlin.de/

mit freundlicher Unterstützung des Kulturrings Lüchow-Dannenberg

25 listopada 2013
19:00
Ether na flet, kontrabas i fortepian
w KüstenKonzertreihe Aussichten in Tolstefanz (Hofstelle Flammer) in 29482 Küsten (Landkreis Lüchow-Dannenberg).
Niemcy

W programie: Paul Hindemith, Mateusz Ryczek, Art-Oliver Simon, Maxim Seloujanov, Marco Reghezza, Ernst-Helmuth Flammer

W tym: Ether Mateusza Ryczka

Wykonawcy: Art Ensemble

Więcej:
http://www.simon-artmusik.de/
http://www.artensemble-berlin.de/

mit freundlicher Unterstützung des Kulturrings Lüchow-Dannenberg

22 September 2013 / Ether in Berlin / Zeitgenössische Musik hautnah | Ether w Berlinie / Muzyka z Pierwszej Ręki

No Comments »

22  September 2013

18:00

Ether for flute, double bass and piano
in Berlin

Zeitgenössische Musik hautnah in der Alten Feuerwache (Studiobühne)

Marchlewskistraße 6 – U5 Weberwiese

10243 Berlin

Germany

Works of:  Paul Hindemith, Mateusz Ryczek, Art-Oliver Simon

Including: Ether of Mateusz Ryczek

 

Details:

http://www.kulturamt-friedrichshain-kreuzberg.de/alte-feuerwache/studiobuehne.php?DOC_INST=24

http://www.simon-bw.de/de/zeitgenossische-musik.html

22  września 2013

18:00

Ether na flet, kontrabas i fortepian
w Berlinie

Zeitgenössische Musik hautnah in der Alten Feuerwache (Studiobühne)

Marchlewskistraße 6 – U5 Weberwiese

10243 Berlin

Niemcy

Kompozycje Paula Hindemith, Mateusza Ryczeka, Art-Olivera Simona

W tym: Ether Mateusza Ryczka
















































Szczegółowe informacje:

http://www.kulturamt-friedrichshain-kreuzberg.de/alte-feuerwache/studiobuehne.php?DOC_INST=24

http://www.simon-bw.de/de/zeitgenossische-musik.html

9 April 2012 – Sup-deep of the Night in Ankara – Turkey / 9 kwietnia 2012 – Sub-głębia Nocy w Ankarze – Turcja

No Comments »

20:30
RHM Konser Salonu
Ankara, Turkey

 

Program:

Vit Zouhar- Knots for piano
Andrea Padova – Waterscapew in Motion
Mateusz Ryczek – Sub-deep of The Night
Bozidar Obradinovic – Postman Cheval
Orhun Orhon – Piyano için müzik

- – - i n t e r m i s s i o n – - –

F.Liszt – Concert Etudes ‘La Legierezza
F.Liszt – Concert Etudes’ Waldesrauchen
J. S. Bach- F. Busoni – Chacconne
S.Rachmaninoff – Six Moment Musicaux Op. 16
S. Prokofiev – Toccata

Salih Can Gevrek – piano

DETAILS

20:30
RHM Konser Salonu
Ankara, Turcja

 

Program:

Vit Zouhar- Knots for piano
Andrea Padova – Waterscapew in Motion
Mateusz Ryczek – Sub-deep of The Night
Bozidar Obradinovic – Postman Cheval
Orhun Orhon – Piyano için müzik

- – - i n t e r m i s s i o n – - –

F.Liszt – Concert Etudes ‘La Legierezza
F.Liszt – Concert Etudes’ Waldesrauchen
J. S. Bach- F. Busoni – Chacconne
S.Rachmaninoff – Six Moment Musicaux Op. 16
S. Prokofiev – Toccata

Salih Can Gevrek – piano

SZCZEGÓŁY

My music in the Portuguese Radio / Moja muzyka w portugalskim radio

No Comments »

Very interesting broadcast of Luís Tinoco of the cycle GEOGRAFIA DOS SONS. The author of the note forgot my name but my music starts at 30:00. Of course I recommend whole broadcast!

 

Welcome!

The correct list of composers in the program is the following: Vit Zouhar, João Godinho, Andrea Padova, Mateusz Ryczek, Nana Forte, Thomas Smetryns and Fazli Orhun Orhon

Bardzo interesująca audycja Luísa Tinoco z cyklu GEOGRAFIA DOS SONS. Twórca notki zapomniał mnie wymienić ale moja muzyka zaczyna się 30:00. Oczywiście polecam całą audycję!

 

Zapraszam do połuchania!

Prawidłowa lista kompozytorów w audycji jest następująca: Vit Zouhar, João Godinho, Andrea Padova, Mateusz Ryczek, Nana Forte, Thomas Smetryns oraz Fazli Orhun Orhon

28 November 2011 – Sub-deep of The Night in Wrocław / 28 listopada 2011 – Sub-głębia Nocy we Wrocławiu

No Comments »

My piece for piano commissioned by Festival Wratislavia Cantans will by played by great polish pianist Małogrzata Walentynowicz. Welcome!

19:00

Wrocław Philharmony

Piłsudskiego 19 Street, Wrocław, Poland

 

Program:

Bozidar Obradinovic – Postman Cheval, conquering time autonomously

Thomas Smetryns – On the Nature of Program Music

Marcell Dargay – Légendes No. III “Le pianiste prêche pour soi-même”

Fazli Ohrun Ohron – Music for piano

Mateusz Ryczek – Sub-deep of The Night

    Małgorzata Walentynowicz – piano


 

F. Liszt – IX Hungarian Rapsody Es-major

F. Schubert/F. Liszt – Auf dem Wasser zu singen

F. Liszt – X Etude f-minor from 12 Etudes transcendentales

- – - i n t e r m i s s i o n – - -

R. Wagner/F. Liszt – Isoldens Liebestod aus Tristan und Isolde

F. Liszt – La lugubre gondola No 1

F. Liszt – Sonate h-minor

Oleksandr Poliykov – piano

DETAILS

Serdecznie zapraszam na wykonanie mojego utworu fortepianowego Sub-głębia Nocy zamówionego przez festiwal Wratislavia Cantans w interpretacji znakomitej pianistki Małgorzaty Walentynowicz. Do zobaczenia!

19:00

Filharmonia Wrocławska,

ul. Piłsudskiego 19, Wrocław

 

Program:

Bozidar Obradinovic – Postman Cheval, conquering time autonomously

Thomas Smetryns – On the Nature of Program Music

Marcell Dargay – Légendes No. III “Le pianiste prêche pour soi-même”

Fazli Ohrun Ohron – Music for piano

Mateusz Ryczek – Sub-głębia Nocy

   Małgorzata Walentynowicz – fortepian


 

F. Liszt – IX Rapsodia węgierska Es-dur „Karnawał w Peszcie”

F. Schubert/F. Liszt – Śpiew nad wodą

F. Liszt – X Etiuda f-moll z 12 Etiud transcendentalnych

- – - p r z e r w a – - -

R. Wagner/F. Liszt – Pieśń Izoldy z Tristana i Izoldy

F. Liszt – Gondola żałobna nr 1

F. Liszt – Sonata h-moll

Oleksandr Poliykov – fortepian

SZCZEGÓŁY

29 September 2011 – Sub-deep of the night in Budapest – Hungary / 29 września 2011 – Sub-głębia nocy w Budapeszcie – Węgry

No Comments »

19:30

Hungarian Radio Marble Hall

Budapest, Hungary

 

A selection of Liszt, Chopin and works of young, contemporary composers:

Thomas Smetryns: Springtime at the Lake Baikal

Liszt: Au lac de Wallenstadt

F. Orhun Orhon: Music for Piano (After the Symphonic Poem Les Preludes)

Liszt: Ab Irato Concert Etude

Vít Zouhar: Knots a finger points

Liszt: Valse-Impromtu

Mateusz Ryczek: Sub-deep of the Night

Liszt: Aux cyprès de la Villa d’Este

Iluminada Pérez Frutos: AL-AZHAR

Liszt: Two Legends – Saint Francis of Assisi Preaching to the Birds, Saint Francis of Paola Walking on the Water

Marcell Dargay: Légendes no. III , Le pianiste préche pour soi-méme

- -  intermission  – -

Liszt: Angelus

Chopin: Piano Concerto No. 2 in F minor, Op. 21

 

Deatialis

Website of fesitavl Hungarofest

19:30

Hungarian Radio Marble Hall

Budapeszt, Węgry

 

Wybrane utwory Liszta, Chopina i kompozycje młodych współczesnych kompozytorów:

Thomas Smetryns: Springtime at the Lake Baikal

Liszt: Au lac de Wallenstadt

F. Orhun Orhon: Music for Piano (After the Symphonic Poem Les Preludes)

Liszt: Ab Irato Concert Etude

Vít Zouhar: Knots a finger points

Liszt: Valse-Impromtu

Mateusz Ryczek: Sub-głębia Nocy

Liszt: Aux cyprès de la Villa d’Este

Iluminada Pérez Frutos: AL-AZHAR

Liszt: Two Legends – Saint Francis of Assisi Preaching to the Birds, Saint Francis of Paola Walking on the Water

Marcell Dargay: Légendes no. III , Le pianiste préche pour soi-méme

- -  przerwa  – -

Liszt: Angelus

Chopin: Piano Concerto No. 2 in F minor, Op. 21

 

Szczegóły

Strona festiwalu Hungarofest

15 September 2011, Klara Festival – Brussels, Belgium / 15 września 2011 Klara Festival – Bruksela, Belgia

No Comments »

Sub-deep of the Night in interpretation of Daan Vandewalle

About concert

Sub-deep of the Night w interpretacji Daan Vandewalle

O koncercie

26 July 2011 Estoril Festiwal – Portugal / 26 lipiec 2011 – Portugalia

3 Comments »

Sub-deep of the night in interpretation of Joana Gama. Welcome!

Details/Szczegóły

« Older Entries